Projekty

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo 28. 2. 2018 výzvu ŠABLONY II. Jedná se o výzvu na zjednodušené projekty na podporu předškolního, základního (včetně základních uměleckých škol) a zájmového vzdělávání.

Číslo a název výzvy: 2_18_063 Šablony II - mimo hlavní město Praha

Aktivity pro základní umělecké školy

Personální podpora ZUŠ

2.VII/1 Školní asistent

2.VII/2 Školní speciální pedagog

2.VII/3 Koordinátor spolupráce školy a příbuzných organizací

Osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů ZUŠ

2.VII/4 Vzdělávání pedagogických pracovníků ZUŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin

2.VII/5 Vzdělávání pedagogického sboru ZUŠ zaměřené na inkluzi – vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin

2.VII/6 Vzájemná spolupráce pedagogů ZUŠ

2.VII/7 Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol/školských zařízení prostřednictvím vzájemných návštěv

2.VII/8 Tandemová výuka v ZUŠ

2.VII/9 Zapojení odborníka z praxe do výuky v ZUŠ

2.VII/10 Nové metody ve výuce v ZUŠ

2.VII/11 Profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím supervize/mentoringu/koučinku,

Aktivity rozvíjející ICT v ZUŠ

2.VII/12 Zapojení ICT technika do výuky v ZUŠ,

2.VII/13 Využití ICT ve vzdělávání v ZUŠ,

Rozvojové aktivity ZUŠ

2.VII/14 Projektový den ve škole

2.VII/15 Projektový den mimo školu

Spolupráce s rodiči žáků ZUŠ a veřejností

2.VII/16 Komunitně osvětová setkávání.

Šablony využívané Základní uměleckou školou  A. Muchy Ivančice

2.VII/3 Koordinátor spolupráce ZUŠ a příbuzných organizací

Cílem této aktivity je poskytnout základním uměleckým školám dočasnou personální podporu – koordinátora spolupráce ZUŠ a příbuzných organizací.
Koordinátor spolupráce ZUŠ navazuje kontakty za účelem komunikace a hledání vhodných forem spolupráce se zástupci různých organizací v oblasti kultury a umění (školy, školská zařízení, neziskové organizace, spolky, úřady, aj.), případně v oblasti sociálních služeb. Koordinátor zajišťuje rovněž systematické aktivity přesahující hranice školy.

2.VII/4 Vzdělávání pedagogických pracovníků ZUŠ

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

2.VII/6 Vzájemná spolupráce pedagogů ZUŠ

Cílem je prohloubit spolupráci pedagogických pracovníků základních uměleckých škol. Trojice pedagogů zlepšují výsledky práce se žáky formou kolegiální podpory.

Cílem je podpořit pedagogy základních uměleckých škol ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově žáků, a to prostřednictvím vzájemné výměny zkušeností mezi pedagogy z různých škol.

2.VII/8 Tandemová výuka v ZUŠ

Cílem je prohloubit spolupráci pedagogických pracovníků s pozitivním vlivem na vzdělávací proces a výsledky žáků. Dva pedagogové vyučují ve vzájemné spolupráci.

2.VII/9 Zapojení odborníka z praxe do výuky v ZUŠ

Cílem je prohloubit spolupráci pedagogických pracovníků školy a odborníků z praxe v rámci jednotlivých uměleckých oborů. Tato spolupráci vnese do výuky novou kvalitu, která bude mít pozitivní vliv na výsledky žáků.

2.VII/14 Projektový den ve škole

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy      a  vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí a žáků. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí žáků.

2.VII/15 Projektový den mimo školu

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy      a  vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí a žáků. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí žáků.

2.VII/16 Komunitně osvětová setkávání

Cílem této aktivity je podpořit komunitní charakter základní umělecké školy.